مهره مار:آداب معاشرت اجتماعی

شما هم مهره مار دارید؟

شاید شما هم این اصطلاح را شنیده باشید که می گویند: «فلانی مهره مار داره.» می گویند هرکس مهره مار داشته باشد پیش مردم مقبولیت و محبوبیت بسیاری پیدا می کند. من باید به شما بگویم که تحقیقات نشان داده اند که اصلا همچین چیزی وجود خارجی ندارد. این نحوه ی ارتباط گرفتن و استفاده ی درست از زبان بدن یا به طور کل آداب معاشرت ما است که باعث می شود مردم فکر کنند ما مهره ی مار داریم.
در اینجا ما یک سری نکات طلایی را با هم یاد می گیریم و مرور می کنیم که حکم همان مهره های مار را برای ما دارند.

1 ـ نگاه کن و دست بده

در آداب معاشرت بسیار مهم است که وقتی به کسی می رسید؛ به هنگام سلام و دست دادن به زمین یا هر جای دیگر که دلتان خواست نگاه نکنید؛ بلکه به صورت طرف مقابل نگاه کنید.

مهره مار

2 ـ کلیشه ای که اغلب از یاد می رود

لبخند مسئله ایست که همه ی ما از آن آگاهی داریم ولی کمتر کسی را پیدا می کنید که از آن استفاده کند. لطفا همین الآن به کسی که نزدیک شما نشسته است یک لبخند بزنید و نظرش را در مورد لبخندتان بپرسید! لبخند زدن در عین سادگی بسیار هم می تواند دشوار باشد.

آیا تا به حال لبخند زدن را تمرین کرده اید؟ از شما می خواهم که همین الآن جلوی آینه بایستید و لبخند زیبا و برازنده ی خود را پیدا کنید.

3 ـ همسویی با حال و هوای طرف مقابل

سعی کنید با طرف مقابل همگام باشید. در لحن و سطح انرژی، سرعت کلام، موقعیت بدن و …

مهره مار

این نکته:

به ما می گوید که اگر شما به کسی می رسید که حالش گرفته و غمگین است؛ شما نباید خیلی شاد و با انرژی با او صحبت کنید.

به ما می گوید که اگر کسی به ما می رسد و ما نشسته ایم؛ یا بلند شویم تا موقعیت بدنمان با او برابر شود یا او را هم به نشستن دعوت کنیم و بعد با هم صحبت کنیم. در غیر این صورت حال طرف مقابل را بد می کنیم.

به ما می گوید که وقتی طرف مقابل ما یک درونگراست یا با سرعت پایینی صحبت می کند؛ اگر ارتباط برایمان اهمیت دارد و بخواهیم که هم ما و هم طرف مقابل از ارتباط لذت ببریم؛ هرگز نباید که او را به رگبار ببندید و به سرعت حرف بزنید.

4 ـ حرکت دادن سر

وقتی که طرف با شما صحبت می کند؛ مستقیم به او نگاه کنید و سرتان را به نشانه ی تایید تکان دهید.

5 ـ حواست به گلیمت باشه….

فرض کنید که شما در خیابان در حال راه رفتن هستید و ناگهان کسی از پشت سر، شانه ی شما را می گیرد. شما چه حسی پیدا می کنید؟
یا اینکه دارید با کسی برای اولین بار صحبت می کنید و ناگهان دستش را دور گردن شما می اندازد. در این لحظه چه حسی به شما دست می دهد؟

هر شخص نسبت به شخص دیگر یک محدوده ای دارد که اگر این محدوده را رعایت نکنیم شخص از ارتباط با ما دوری می کند. پس در هنگام معاشرت و ارتباط گرفتن با افراد باید فاصله ها را رعایت کنیم. حالا این فاصله ها به چه صورت اند؟

  • محدوده صفر تا نیم متری

به این فاصله، فاصله خودمانی می گوییم و قطعا ما در اولین ارتباط ها باید از فاصله های بعدی استفاده کنیم.

  • محدوده 50 تا 120 سانتی متری (فاصله شخصی)
  • محدوده 120 تا 360 سانتی متری (فاصله اجتماعی)
  • محدوده 3.5 تا 7 متری (فاصله عمومی)

6 ـ اول فکر کن؛ بعد حرف بزن…

مهره مار

می گویند که مراقب سه چیز باش که اگر برود دیگر باز نمی گردد. یکی سنگ است که اگر پرتاب شد نمی توان از عواقب آن دوری کرد. دوم آبی است که ریخته شد و مورد آخر حرف است که وقتی از دهان خارج شد؛ دیگر نمی توان آن را برگرداند. پس بسیار بسیار زیاد مراقب کلمات باشید.

مبادا در صحبت ها ی رسمی از کلمات عامیانه (مثل: همساده، گشنه و…) استفاده کنید که مانند سنگی است که بر شیشه های رابطه تان می زنید.

7 ـ انواع بوهای رابطه ساز

در آداب معاشرت روزانه جاهایی هستند که دیگر معذرت خواهی کافی نیست. یکی از آن ها جاهایی است که طرف مقابل از ما بوی عرق بدن یا پیاز یا سیر و … را استشمام کند.

یادتان باشد یکی از دلایلی که افراد با یکدیگر ارتباط دارند این است که حالشان خوب باشد. که خُب فکر می کنم با این بوها ارتباطمان عالی شود. اینطور نیست؟!؟!؟!!!

8 ـ دست در بینی

مهره مار

در این مورد ترجیح می دهم سکوت کنم. فکر می کنم همه ما به این نکته واقف باشیم و توضیحی لازم نباشد. فقط یک سوال چند نفرمان این را رعایت می کنیم؟! بعضی ها قبل از انجام این عملیات انتحاری یک نگاه به این طرف و یک نگاه به آن طرف می اندازند و تا فرصت را مناسب می بینند دست به کار می شوند با این خیال که دیده نمی شوند. به این ها باید گفت: عزیزم تلاش الکی نکن. می بینَنِت.

منبع: وبسایت آموزشی فراتر از فردا

از اعتماد شما متشکریم. ایمیلی حاوی رسید خرید شما به ایمیلتان ارسال شد... رد کردن