یک مقاله نویس سایت بیست (قسمت اول)

همانطور که در مقالهمقاله نویسی برای سایت ” گفتیم ، وجود مقالات در وبسایت ، واقعا ارزشمند است و سرمایه گذاری بر روی آنها ارزشش را دارد. زیرا که آن ها ترافیک و فروش وبسایت شما را بالا می برند. امروز در این مقاله با هم بررسی می کنیم که چگونه عمل کنیم و چه فاکتورهایی را رعایت کنیم تا بتوانیم بهترین مقالات را ارائه دهیم. پس با هم قدم به قدم پیش می رویم.

قدم به قدم تا مقام نمونه

در این مقاله ما دو فاکتور را بررسی می کنیم. در قسمت اول (این مقاله) در مورد خود مقاله نویس صحبت می کنیم که چگونه عمل می کند و چگونه می خواند و … و در قسمت دوم (مقاله بعد) در مورد سئو مقالات که مبحث بسیار مهمی در بیشتر دیده شدن و پرمخاطب تر شدن سایت ما در گوگل می باشد.

یک مقاله نویس سایت بیست چه کسی نیست؟

یک مقاله نویس سایت بیست (مقاله نویس عالی) ، هرگز از سایت های دیگر کپی نمی کند. متن هیچ کتابی را هم عیناً به عنوان یک مقاله ، در سایتش نمی گذارد. او می داند که این کار ، اعتبار سایت را نابود می کند. او فقط از سایت های دیگر ایده می گیرد و از کتاب ها هم مطالبی را که فهمیده در مقاله به زبان خودش به مخاطب منتقل می کند. اگر هم لازم شد مطلبی را عیناً در مقاله بیان کند فقط در حد دو الی سه خط ؛ آن هم با ذکر منبع ؛ مجاز به این کار است.

یک مقاله نویس سایت بیست چگونه می خواند؟

اگر بخواهید یک مقاله بیست و موثر بنویسید باید بتوانید موثر هم مطالعه کنید. که ما قبلا در مقاله “چگونه درس بخوانیم؟!” در مورد این موضوع ، مفصل صحبت کرده ایم.

چرا به مقاله “چگونه درس بخوانیم؟!” نگاهی نمی اندازی؟

یک مقاله نویس سایت بیست به خوبی می داند که مطالبی که به نمایش می گذارد ، اعتبار سایت او را تعیین می کنند. پس به صورت موثر مطالعه می کند. نه با دید یک خواننده بلکه با دید یک مقاله نویس مطالب مرجع را می خواند. مایندمپ (نقشه ذهنی) جمع آوری می کند و به صورت منظم اطلاعاتش را دسته بندی می کند.

چرا به مقاله “نقشه ذهنی مثل آب خوردن!” نگاهی نمی اندازی؟

چگونه یک مقاله نویس سایت بیست بشویم؟

1 ـ خواندن مقالات خوب با نگاه تحلیلی

تا می توانید مقالات خوب را بخوانید. با این کار به مرور زمان ، چارچوب مقالات شما هم به همین سمت می رود.

می توانید مقالات خوبی را در مجلههای موفقیت و خلاقیت یا از سایت های 1pezeshk.com و bahrampoor.com  مطالعه کنید.

2 ـ تا میتوانید بنویسید

هر جایی که پیدا کردید بنویسید حتی در بخش نظرات سایت های مختلف.

یادتان باشد که تنها راه حرفه ای شدن نوشتن است.

3 ـ از نوشتههای پایه و ساده شروع کنید

این مورد ، بسیار مهم است. حتما در ابتدای کار وبسایتتان از نوشته های پایه استفاده کنید تا در مقالات بعد بتوانید قسمت هایی را به آن ارجاع دهید. این کار در بالا بردن اعتبار وبسایت شما واجب است. برای نمونه می توانید در اول همین مقاله و یا چند خط پایین تر ، در شماره 5 این موضوع را مشاهده کنید.

چند مثال از نوشته های پایه و ساده:

  • تندخوانی چیست؟
  • چرا تندخوانی؟
  • مذاکره چیست؟
  • فن بیان چیست؟
  • تربیت فرزند چیست؟
  • و …

4 ـ ضعیف ننویسید.

در نوشتن مقالات ، تمام تلاشتان را بکنید که ضعیف ننویسید. مقالات سایت شما نمایشگاه کوچکی از قدرت و دانش شما هستند. البته وسواس زیاد هم نداشته باشید.

5 ـ کم‌فروشی نکنید.

سعی کنید تا جایی که ممکن است جامع و کامل بنویسید. به همین راحتی سایتتان را سایتی مرجع کنید.

6 ـ کمال‌طلبی را کنار بگذارید.

همانطور که در مقالهمقاله نویسی برای سایت ” گفتیم ، اصلا قرار نیست مقاله ما جامع ترین و کامل ترین و بی نقص ترین مقاله در موضوع مورد نظر باشد. این ویژگی ها فقط برای خداست.

7 ـ زبان نوشتار یا گفتار

به عنوان یک مقاله نویس سایت یادتان باشد که هرگز از زبان محاوره (گفتاری) برای نوشتن مقاله استفاده نکنید. چرا؟

چون مخاطب اغلب اوقات نوشته ها را به صورت کتابی دیده و ممکن است با نوشته های شما احساس بیگانگی کند و دفع شود. مثلاً کلمات”شنبه” و “نان” و امثال این ها را به صورت گفتاری آن (شمبه و نون) ننویسید که ممکن است دفع کننده ی مخاطب باشند.

ممکن است بگویید اینجوری که خیلی خشک می شود. در صورتی که اینگونه نیست. برای دوری از خشکی مقاله می توانید از عناصر زیبا و جذب کننده دیگری استفاده کنید. مانند: داستان مرتبط ، اشعار مرتبط ، ایجاد لحنی خاص در نوشته و …

8 ـ کار عملی

حتما سعی کنید تا جایی که امکان دارد از مخاطبتان کار بخواهید. بعد از مبحث ارائه شده تیتری با عنوان مثلاً “فعالیت” یا “اقدامک” قرار دهید و بسته به موضوع به مخاطب کار عملی بدهید و مخاطب را درگیر کنید.

شما با درگیر کردن مخاطب با مبحث، اعتماد بیشتری را به دست می آورید.

نکته طلایی:

تا می توانید جملات و پاراگراف هایتان را کوتاه کنید. کوتاه و موثر بنویسید همانطور که نظامی ، شاعر بلند آوازه ایرانی ، قلم زد :

کم گوی و گزیده گوی چون دُر                                        تا ز اندک تو جهان شود پر

جملات و پاراگراف های طولانی اشتباه بزرگ بیشتر مقاله هاست.

منبع: وبسایت آموزشی فراتر از فردا

از اعتماد شما متشکریم. ایمیلی حاوی رسید خرید شما به ایمیلتان ارسال شد... رد کردن